Panele wodoodporne, czyli dobry wybór do kuchni

Kuchnia dla wielu osób jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Podłogę w takim pokoju można wykończyć kilkoma różnymi materiałami. Oprócz standardowych kafelków dużą popularnością cieszą się panele podłogowe wodoodporne. Czym cechują się takie produkty i dlaczego warto zastosować je w kuchni?

Czym cechują się panele odporne na wodę?

Panele podłogowe wodoodporne to produkty laminowane. Cechują się podwyższoną odpornością na wilgoć i zachlapanie. Określa się je również mianem paneli winylowych. Powstają z materiałów, które nie ulegają szybkiemu niszczeniu pod wpływem działania wody. Tworzą warstwę ochronną, znacznie wytrzymalszą niż w przypadku klasycznych modeli wykorzystywanych w suchych pomieszczeniach.

Panele podłogowe wodoodporne nie są całkowicie odporne na działanie wody, dlatego nie sprawdzą się w miejscach, w których będą ciągle zalewane. Z powodzeniem poradzą sobie jednak z wilgocią panującą w pomieszczeniu, a także płynami kapiącymi w trakcie gotowania. Takie panele nie puchną od razu po kontakcie z wilgocią. Dają czas na spokojne wytarcie wody, a także pozwalają na łatwe czyszczenie z użyciem płynu.

Dlaczego panele wodoodporne sprawdzą się w kuchni?

Panele wodoodporne są tak chętnie wybieranymi produktami zwłaszcza ze względu na fakt, że pozwalają na stworzenie jednolitego pokrycia podłogi w całym mieszkaniu lub pomieszczeniu. Sprawdzają się doskonale przede wszystkim w aneksach kuchennych. Umożliwiają bowiem połączenie salonu z kącikiem kuchennym, co optycznie powiększa pomieszczenie. Takie panele prezentują się też bardzo naturalnie. Można je łatwo dopasować do kolorystyki blatu czy mebli w kuchni. Obecnie panele podłogowe wodoodporne są dostępne w wielu odcieniach, nawet w tych imitujących beton.

© 2021 HomeFloors Grupa EuroFloors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl