Jak dobrać panele do aranżacji pomieszczenia?

Panele to jedno z najchętniej wybieranych pokryć podłogowych. Wpływa na to ich łatwa dostępność, niska cena oraz realistyczny wygląd, przypominający naturalne drewno. Obecnie na rynku znaleźć można jednak setki modeli paneli w różnym stylu. Z tego powodu wybór odpowiednich bywa problematyczny. Jakie panele sprawdzą się najlepiej w aranżacji danego pomieszczenia?

Panele podłogowe a styl wnętrza

Panele podłogowe zawsze muszą być dopasowane do stylistyki pomieszczenia. Większość osób stawia na modele drewnopodobne, które można umieścić we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych, retro czy eklektycznych. W aranżacjach industrialnych można pozwolić sobie natomiast na panele podłogowe imitujące beton. W loftowych i rustykalnych wnętrzach doskonale sprawdzą się też modele celowo postarzane, z przebarwieniami i przetarciami.

Odcień paneli podłogowych a pozostałe elementy aranżacji

Nie bez znaczenia jest też odcień paneli podłogowych. Powinny być one dopasowane do pozostałych elementów pojawiających się we wnętrzu. Kluczowe jest skupienie się na meblach. Niektóre osoby stawiają na taki sam odcień paneli w całym pomieszczeniu, a inne łączą ze sobą dwa kontrastujące kolory. Kluczowe jest jednak zachowanie takiej samej tonacji. Dzięki temu meble i panele nie będą „gryzły się” ze sobą.

W małych pomieszczeniach zaleca się jaśniejsze panele, które nie przyciemnią wnętrza i pozwolą na jego lepsze doświetlenie. W dużych można pozwolić sobie na większą dowolność.

Panele podłogowe a miejsce ich zastosowania

Obecnie w naszym sklepie znaleźć można np. panele podłogowe wodoodporne czy te stosowane na ogrzewanie podłogowe. W aneksach i przedpokojach doskonale sprawdzą się więc produkty, które nie będą puchnąć pod wpływem działania wody. Tam, gdzie znajduje się system ogrzewania podłogowego, należy zastosować modele odporne na wysokie temperatury. W miejscach częściej uczęszczanych, jak korytarz czy salon, lepiej zdecydować się na panele o wyższej klasie odporności na ścieranie. Tak samo jest również w obiektach użyteczności publicznej i lokalach usługowych.

© 2021 HomeFloors Grupa EuroFloors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl