Czym są panele imitujące beton?

Beton jest surowcem, który coraz częściej pojawia się w nowoczesnych aranżacjach. Nie nadaje się on jednak do umieszczenia na każdej powierzchni. Na podłogach znacznie lepiej sprawdzają się panele, które zapewniają przytulny efekt i komfort chodzenia. Z tego powodu producenci stworzyli ciekawy wyrób, który łączy w sobie wygląd betonu i funkcjonalność paneli. Czym są panele imitujące beton?

Panele przypominające beton

Panele imitujące beton to dość nowe produkty, które zyskują coraz większe grono zwolenników. Wykonuje się je z wykorzystaniem drewna i materiałów, które stosuje się też w przypadku klasycznych paneli. To modele laminowane, pokryte warstwą imitującą szary beton.

Panele imitujące beton prezentują się bardzo efektownie. Widać pomiędzy nimi drobne szczeliny łączeniowe, jednak z daleka prezentują się one jak powierzchnia wylana prawdziwym betonem. Takie produkty można zastosować zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Doskonale dopełniają inne betonowe dekoracje pojawiające się w pomieszczeniu.

Gdzie sprawdzą się panele przypominajace beton?

Panele imitujące beton sprawdzą się w wielu aranżacjach. To strzał w dziesiątkę zwłaszcza w przypadku następujących stylów:

  • industrialny,
  • nowoczesny,
  • eklektyczny.

Beton, a także przypominające go panele, ma dość uniwersalny kolor. Pozwala więc na wkomponowanie zarówno w uniwersalne, minimalistyczne wnętrza, jak i te bardziej wyraziste.

Panele tego typu są wykorzystywane także w miejscach, w których pojawia się wilgoć. W takich przestrzeniach konieczne jest jednak zastosowanie modeli wodoodpornych. Nie odkształcają się one pod wpływem niewielkich ilości wody. Wszystkie te cechy sprawiają, że cieszą się one ogromną popularnością.

W wielu pomieszczeniach panele imitujące beton sprawdzą się lepiej niż prawdziwy beton. Nie są one bowiem zimne, dlatego zapewniają większy komfort poruszania się po pomieszczeniu w skarpetkach. To dobry wybór m.in. do prywatnych domów i mieszkań.

 

© 2021 HomeFloors Grupa EuroFloors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl