Czym cechują się nowoczesne panele?

Panele są jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do pokrywania podłóg. W ciągu kilkunastu ostatnich lat na rynku pojawiły się jednak produkty tego typu wykonane zgodnie z najnowszymi technologiami. Są one estetyczne, trwałe i niezwykle funkcjonalne. Czym cechują się nowoczesne panele?

Trwałość nowoczesnych paneli

Nowoczesne panele są pokrywane dodatkowymi warstwami utwardzającymi. Pozwala to na zwiększenie ich odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ma to znaczenie zwłaszcza w korytarzach czy przestrzeniach, po których codziennie porusza się wiele osób. Współczesne panele są odporne także na nacisk ciężkich mebli stojących na ich powierzchni. Wybierając odpowiedni model, warto skupić się na klasie ścieralności.

Panele imitujące drewno lub beton

Na rynku znaleźć można także panele podłogowe imitujące drewno, a nawet beton. To produkty zgodne z trendami z ostatnich lat. Pozwalają one na dopasowanie do wyposażenia wnętrz nowoczesnych lub industrialnych. Panele są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane deski, a możliwość zakupienia modeli z nieregularnym usłojeniem pozwala zachować niezwykle realny efekt.

Panele podłogowe odporne na wodę

Ciekawym wyborem są też panele podłogowe wodoodporne, określane także jako winylowe. Pozwalają one na zastosowanie w kuchniach czy korytarzach. To dobry wybór zwłaszcza w sytuacji, gdy danej osobie zależy na stworzeniu spójnego pokrycia podłogi w całym pomieszczeniu – np. w aneksie kuchennym. Takie panele nie puchną i nie odkształcają się pod wpływem niewielkich ilości wody.

Nowoczesne panele z V-fugą

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych panelach podłogowych jest także fuga w kształcie litery V. Tworzy ona niezwykle realistyczny efekt, porównywalny do szczelin powstających pomiędzy prawdziwymi, drewnianymi deskami. V-fuga ma zwykle nieco ciemniejszy odcień, dzięki czemu wybija się ona z powierzchni paneli. Jednocześnie jest na tyle płytka, że nie powoduje nadmiernego gromadzenia się brudu.

© 2021 HomeFloors Grupa EuroFloors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl